Facebook - Ve Vinohradě
Instagram - #vevinohradě
  /  O nás
O nás

Penzion Ve Vinohradě

Penzion nabízí ubytování ve 12 samostatných pokojích s výhledem na vinici a přilehlý rybník. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení. Situován je v klidné části obce, obklopen přírodou, a přesto v pohodlné blízkosti obecní zástavby.

 

Přibližně 300 m od penzionu se nachází naše rodinné Vinařství Pavel & Radim Stávkovi, o dalších asi 200 m dál se rozprostírá Arboretum (okrasná zahrada), naproti je sportovní areál (koupaliště, tenisový kurt, hřiště, lyžařský svah). Nedaleko najdete také poštu a obchod s potravinami.

 

Pokud přijíždíte poznávat přírodní krásy našeho kraje, můžete se vydat po značených stezkách na kole i pěšky přímo od penzionu. Zájemcům o kulturu a tradiční moravský život můžeme během celého roku nabídnout z mnoha vinařských a folklorních akcí v Němčičkách i blízkém okolí. Kromě toho lze samozřejmě pobyt u nás doplnit o různé sportovní, odpočinkové a zážitkové činnosti, případně také velmi oblíbené večerní posezení ve sklípku s degustací moravského vína a specialit.

 

Děkujeme Vám za návštěvu a přejeme Vám příjemný pobyt.

 

Němčičky

Penzion Ve Vinohradě se nachází v malebné vinařské obci Němčičky. Tato jihomoravská obec patří do mikroregionu Hustopečsko a Modré hory, do vinařské oblasti Velkopavlovické a do národopisné oblasti Hanáckého Slovácka. V současné době zde žije okolo 700 obyvatel.

 

Vinařská obec Němčičky je obec s hlubokou tradicí výroby vína, jejíž obrovskou devizou jsou četné strmé jižní svahy devíti údolí, poskytující výborné podmínky pro pěstování révy vinné. Němčičky jsou rozlohou sice malou malebnou vískou, ale vinařským významem velkou obcí. Na zdejších kopcích se rozprostírá téměř 200 hektarů prvotřídních vinic. Dříve se obyvatelé v Němčičkách živili výhradně vinařstvím. Důležitost tohoto oboru zůstala zachována dodnes. Místní vinaři vsadili na turistiku a vybudovali pro návštěvníky Obecní vinařskou stezku, která turisty a cykloturisty zavádí na místa ve vinicích s jedinečným výhledem. Další sportovní vyžití nabízí Němčičky v létě na atraktivním koupališti či hřištích, bobové dráze a v zimě potom na nejníže položené lyžařské sjezdovce ve střední Evropě. Odpočinek po pěších nebo cyklo túrách mohou „vínomilci“ najít večer při posezení v malebných místních sklípcích při ochutnávkách zdejších nezapomenutelných vín.

(zdroj www.nemcicky.cz)